| anonim_4396 a întrebat:

nu stiu ce m-a apucat, dar am o intrebare. Am tot auzit de benzile pentru albirea dintilor, acelea care se aplica si sunt invisibile, ce parere aveti despre ele, au vreun efect? cum de reusesc ele sa albeasca dintii? sunt daunatoare? cam cat ar costa? spuneti-mi va rog din informatiile pe care le aveti si voi. FUNDA. multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| zamy a răspuns:

Pastele de dinti indeparteaza doar petele de suprafata. Pentru o albire intensiva ai nevoie de produse pe baza de peroxid de hidrogen (ingredientul care se foloseste si la stomatolog), care deschide porii smaltului si oxideaza petele de pe interior. Le poti gasi la pret mai mic in benzile Crest Whitestrips pe www.albirea-dintilor.com intre 150-400 lei cu diverse concentratii pentru dinti sensibili sau albire de rezultate profesionala.

| LaraDot a răspuns:

Sincer, mai bine incerci cu metoda naturala, fata de dinti speciala, pentru orice caz big grin

| AliceAll a răspuns:

Mama mea a avut, se aplicau o data pe zi pe dinti iar acum are probleme cu dintii si gingia, dintii i sau sensibilizat foarte mult, si acum merge din saptamana in saptamana la control la dentist din cauza asta, si tot nu are dintii albi. eu nu iti recomand sa folosesti deoarece nu sunt ceea ce par

| ginaosar a răspuns:

Vezi aici http://edent.cabanova.com/albirea-dintilor.html
Este foarte bun sper sa te ajute