| AlinElle89 a întrebat:

Buna TPU
Orice metoda de epilat as folosit (lama/ceara/crema) ma irit, dar rau de tot (in zona intima). Iar pe margina e o culoare mult mai inchisa, neputand purta dres de baie, pentru ca se vede super urat. Ce pot sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| IndiferentXD a răspuns:

Eu folosesc Phyto Pil, dar bine eu sunt b. ma irit putin de la genunchi in sus, tu probabil ai pielea si mai sensibila, un medic ceva ti'ar fi de mai mare ajutor... http://www.sanatate-ingrijire.com/depilare/crema-phyto-pil_15704

2 răspunsuri:
| BIOO a răspuns:

Buna ziua! Vei intampina mereu asemenea probleme, deoarece datorita compusilor chimici din sapunuri, geluri, sampoane, pielea ti se va irita intotdeauna! Da-mi mesaj la lazarescu_constantin (id messenger) sa-ti recomand ce sa iei! O zi buna!

| ottovintila a răspuns:

Foloseste un ulei calmant dupa epilat: https://www.tpb.ro/62-uleiuri-dupa-epilat