| Teodora55 a întrebat:

Buna,TPU.
Prietenul meu prezinta o depigmentare a pielii in zona ochilor, si mi-a spus ca si in zona genitala.Totodata,mi-a mai spus ca nu este vitiligo si ca aceste depigmentari s-au produs cand i s-a administrat kenamicina la an.
Este posibil? Va multumesc anticipat...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| SkyPilot a răspuns:

Am cautat pe net si nu am gasit nicaieri raportat un astfel de efect.