| Vasy1999 a întrebat:

BUNA TPU! Scuze de intrebarea aceasta bolnava rolling on the floor dar ce poate pati cineva care ia un laxativ expirat de 3 ani de zile ( tranz activ expirat de 3 ani )? Poate muri? Pentru ca un coleg de camera vrea sa ii puna altui coleg un laxativ expirat de 3 ani in suc ( tranz activ mai exact ) si vrea sa stie daca victima va muri. PLS! Nu vreau raspunsuri date aiurea! Poate muri cel ce bea asa ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

De murit nu va muri.
Probabil pastila nu isi va face efectul asa cum ar trebui.
De regula pastilele expirate isi pierd din eficacitate si cu cat sunt expirate de mai mult timp cu atat cresc sansele sa nu isi mai faca efectul.

| Vasy1999 explică (pentru OoBunnyoO):

Ai dreptate nu si-a facut efectul deloc pacat rolling on the floor

4 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Probabil o sa vomite victima respectiva, nu ai cum sa mori de la asa ceva rolling on the floor in loc sa se cace, o sa vomite thinking

| Mihai_Miţă_1999 a răspuns (pentru Evolution):

Laxative mai multe în puţină apă pot provoca moartea, prin dezhidratare şi insuficienţă renală.

| Mihai_Miţă_1999 a răspuns:

Nu ştiu dar eu zic să nu faceţi aşa o glumă proastă. Mai bine luaţi un laxativ în termenul valabil daca chiar vreţi să faceţi ceva rolling on the floor.