| buna112 a întrebat:

se pare ca am luat paduchi de la scoala,eu nu stiam pentru ca nu ma mananca deloc capul dar mama a vazut ca am lindini care majoritatea erau morti/eclozati a gasit doar un paduche care era mort, nu stiu daca mai am sau nu si ea lindini nu mi-a mai gasit,*Sunt baiat* Cum pot afla daca mai am sau nu? Am incercat chestia cu piaptanul si balsamul si nimic... Astept raspuns urgent

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| totuldesprenaturasiaventura a răspuns:

Te speli cu gaz pe par

| miraabela a răspuns:

Cel mai bun lucru este sa iti iei de la farmacie sampon si balsam pentru paduchi si gata, scapi de ei rapid. Dupa ei o sa cada la spalare

| kitty1984 a răspuns:

Buna! Tot mai multa lume se confrunta cu aceasta problema, insa nu trebuie sa disperam. Exista o multime de produse pentru asa ceva. Daca vrei sa citesti despre ele poti sa te uiti aici: https://sanafarm.ro/catalogsearch/result/?q=paduchi. E bine sa mai folosesti din cand in cand si un asemenea sampon, deoarece previi aceasta neplacere. Sanatate!