| Fetitsa123 a întrebat:

Buna Tpu.Se poate lua aparatul dentar in rate? Daca nu cat costa unul si care e cel mai ieftin? Funda. Aparat dentar fix (am 14 ani). Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| rld0 a răspuns:

Normal daca ai sub 18 ani ar trebui sa fie gratis, daca nu, nu merita luat in rate ca nu e mai mult de 100 RON. PS:Baga-ti un carlig in nas!

| QSmile a răspuns:

Bună,

Sunt și cabinete care aplică și aceste modalități de plată (majoritatea în București) însă, prea puține. Dacă te ajută, prețul unui aparat fix metalic Alexander este 2600 Ron/arcadă, prețul unui aparat fix transparent ICE este 3600 Ron/arcadă, iar prețul unui aparat fix Damon autoligaturant este 3600-4200 Ron/arcadă. La primul consult, medicul stomatolog îți va recomanda unul din cele menționate în funcție de constatări. Pentru mai multe detalii despre caracteristicile fiecărui aparat, găsești pe site-ul nostru. Zi cu zâmbet îți dorim.