| BellyGiggling a întrebat:

Stiu ca o sa sune cam ciudata intrebarea dar asta e.
O data cu ingrasarea ti se maresc sanii
Dar o data ce incepi sa slabesti acestia se micsoreaza?
Pun aceasta intrebare ptc. o prietena vrea sa incerce asta eu i-am spus ca nu e sanatos si ca nu asa ar trebui sa procedeze si ca o sa ii se mics. sanii la loc!
Dar ea nu ma asculta... vreau si parerile altora pe care sa ii le arat apoi
Scz de categorie nu cred ca e prea potrivita.
A. Funda si voturihappy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| piciuk a răspuns:

Da,sanii se maresc si se micsoreaza in acelasi ritm in care slabesti sau te ingrasi tu, pentru ca ei sunt formati din tesut adipos.

4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Este adevarat cele spuse despre marirea /micsorarea sanilor in functie de cresterea /scaderea greutatii corporale --- aceasta, pentru ca tot spatiul dintre lobulii si canalele glandulare ale sanului este ocupat de tesut adipos ( gras) a carui masa creste sau scade atunci cand persoana se ingrase sau slabeste. Ca urmare a modificarilor de masa a tesutului adipos, sanul devine, dupa caz, mai voluminos sau mai putin voluminos. Numai bine!

| DeEAஐ a răspuns:

Bineinteles,si e ft posibil in cazul in care slabesti brusc sa te alegi cu niste vergeturi de zile mari!

| Roxy89 a răspuns:

Sanul e format din glanda mamara, muschiul pectoral si tesut adipos. Glanda mamara se modifica in functie de hormoni (mai ales in sarcina), tesutul adipos in functie de ingrasare/slabire, iar pectoralii cum bine stim ii putem modifica fara efecte adverse (ca in cazul hormonilor) prin exercitii. Si aceste exercitii fac ca sanul sa fie ferm si frumos, ceea ce nu e valabil in cazul grasimii (ex batranicile big grin). Poti sa-i spui prietenei tale sa nu-si faca problema, sa slabeasca daca chiar e necesar si se poate si sa treaca la ex pentru pectorali. Gasesti si pe net clipuri cu gimnastica pentru dif grupe de muschi.

| andresita a răspuns:

Din partea mea spune-i ca daca slabeste sanii se micsoreza intr-adevar dar se si lasa.eu de cand ma stiu si am 30 de ani am fost slaba doar 45 de kg in momentul de fata am 53
sani au crescut si sunt bucuroasa cu toate ca am alaptat 2 copii
daca doreste sa slabeasca trebuie sa consulte si un doctor pentru a i se indica alimentatia potrivita dar v-a trebui sa vorbeasca si cu cineva la o sala de fitnes pentru asi regla muschii sanilor.deoarece ei se vor lasa si se vor micsora
.Din partea mea este alegerea ei dar sa o i-a pe cea potrivita