| PiSiCuTzA123456789 a întrebat:

Bună, TPU! Sunt foarte tristă în ultima vreme pentru că nu știu ce se întâmplă cu vocea mea. De 3 săptămâni tușesc tot încontinuu și vorbesc pe nas, nici măcar la studio nu m-am putut duce să-mi înregistrez melodiile din pricina vocii. Ce să fac? Am fost la medic și ca de-obicei mi-a prescris un antibiotic, iar dacă până luni nu se ameliorează mă trimite la spital. Mi-e foarte frică să nu cumva să am polipi. Nu știu cum se tratează ( medicamentos sau chirurgical ). Vă rog, dacă voi știți, ajutați-mă pentru a-mi face o idee. Mulțumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| gigi002 a răspuns:

Daca ai fost la specialist si ti-a recomandat un tratament, inca mai cauti raspumsuri la toti fasaitii? fa ce spume medicul, nu esti primul caz pe care il trateaza