| Andreutzateiubeste a întrebat:

Buna,Tpu.Sunt insarcinata in 23 de saptamani si as vrea sa merg la piscina dar ma gandesc sa nu.mi afecteze sarcina.Voi ce spuneti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Inotul nu afecteaza sarcina decat daca vorbim despre o sarcina cu probleme.
Dimpotriva, un sport atat de complet te va ajuta sa ai o nastere (naturala) usoara.
Asta nu inseamna ca poti sta in soare foarte puternic sau ca te poti apuca sa faci 10-15 bazine.

| Felys a răspuns:

Sa nu stai in soarele puternic, piscina in sine, apa, inotatul nu are ce rau sa faca dar soarele da

| raMLesS a răspuns:

Stai undeva la umbră în apă şi poţi înota liniştită, nu vei păţi nimic.

| Tinna666 a răspuns:

Din cate stiu eu nu ai voie sa stai la soare.