| AlexandruMarculescu a întrebat:

Buna,TPU.Timp de 30 de zile am luat comprimate Memori Plus.M-ai trebuie sa iau in continuare? Explicati-mi va rog.(La farmacie nu am primit informatii)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Informatiile ti le ofera medicul de familie, inainte de inceperea tratamentului. In principiu, efectul optim se instaleaza dupa 6 saptamani de administrare, deci nu exista motive sa te opresti dupa 30 de zile. Neaparat informeaza cat mai repede medicul de familie despre tratamentul pe care il faci, vei primi informatiile necesare.

| Crackman a răspuns:

Acele pastile te ajuta pe moment dar nu sunt benefice pentru sanatatea ta, iti afecteaza in timp gandirea sau mai rau devii dependent de ele ca sa reusesti sa realizezi lucruri simple.

| Porcusorul a răspuns:

Le iei degeaba. Nu iti vor imbunatati memoria, totul functioneaza pe baza placebo si a autosugestiei. Tratamentele reale care imbunatatesc memoria, cum ar fi inhibitorii de colinesteraza, sunt prescrise doar de catre neurologi si alti medici bine pregatiti pentru boli degenerative serioase, nu le vei gasi la plafar in vitrina. Daca crezi ca ai probleme cu memoria inseamna ca nu ti-ai exersat-o destul pana acum si poate ca e timpul sa incepi.