| Replik a întrebat:

tin sa precizez ca am 20 de ani si probleme cu ciclul menstrual si nu numai,am racit foarte tare la servici,jos,de am avut niste scurgeri maronii urate,menstruatia mi-a venit tarziu insa am observat ca din ambii sani imi curge un lichid albicios. Menstruatia mi-a venit,am facut teste si au iesit negative plus ca am reusit sa merg la un medic,nu de specialitate,la cel de familie si prin palpare si-a dat seama ca ar fi o inflamatie,deoarece am avut dureri foarte puternice la ovarul drept, ce nu am patit deloc pana acum. Pareri careva? Multumesc frumos.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Intro astfel de situatie o consultatie ginecologica facuta de un medic specialist devine obligatorie.Ar fi bine sa o faci cat mai repede pentru a evita posibile complicatii ginecologice care se trateaza cu atat mai greu cu cat sunt mai vechi.Curaj si multa sanatate.

| neutrino a răspuns:

Medicul de familie nu are pregatirea medicului ginecolog: asadar, mergi la acesta din urma.