| ClaraxD a întrebat:

Buna TPU... un prieten a avut la nastere cordonul ombilical rasucit in jurul gatului se poate sa ramana cu ceva traume? adica nu stiu sa fie ceva cu respiratia cu ceva ia afectat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Apache
| Apache a răspuns:

Depinde si de cat a stat! daca a stat mult asa atunci poate sa fi suferit niste probleme cerebrale...dar este ceva destul de comun!
in general nu se lasa cu sechele...

2 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Bine ca nu ai pus intrebarea asta cand prietenul tau ar fi implinit 75 de ani rolling on the floor

| NuDauFunda a răspuns:

Nu stiu sa raspund, dar cred ca a avut mare noroc ca s-a nascut viu.