| 0Andreea4 a întrebat:

Vineri dimineata am gasit pe strada o pisicuta mica. nu arata prea bine si am luat-o acasa. Evident avea purici si nu am avut timp sa ma duc la farmacie sa iau o zgarda sau o solutie ceva. si zilele astea m-au cam muscat puricii laughing. Intrebarea este... cum pot scapa de muscaturi si de mancarime cat mai repede?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| AliLina2 a răspuns:

Hmm..cred ca o simpla baie ar ajunge..bine,nu dus, baie..succes!
Apropo,frumos gest, respect din partea mea!

| AliLina2 a răspuns:

winking

| Esther1248 a răspuns:

Cel mai indicat ar fi să îi cumperi ei un şampon special şi să îi faci baie în caz că o ţii în casă, altfel o zgardă sau pudră specială. Tu fă-ţi o baie bună şi cam atât.