| Cuibus_Codrut_1990 a întrebat:

Buna TPU Vineri seara am fost la fotbal si am cazut pe mana! Acum este duminica si ma doare destul de tare este putin umflata si nu este de loc vanata! Nu am vizitat nici un medic! Ce trebuie sa fac!?/ Este rupta!? Va rog repede!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Nu, cu siguranta nu este rupta. Probabil e vorba de o usoara entorsa. Am avut zeci de asemenea accidentari pe vremea cand jucam handbal. Nu cred ca este necesara vizita la medic. Cred ca se va vindeca peste cateva zile daca nu o vei forta. Daca, totusi, durerea se agraveaza si simti nevoia, du-te la doctor.

| octav005 a răspuns:

Este sclantita. incearca sa o freci cu apa galda si sa o mai fortezi un pic

| j1NNNx a răspuns:

Trebuie sa te duci la medic indiferent de orice ai, poate cand o sa te duci o sa fie prea tarziu si nu o sa mai ai ce-i face

| KanezuY a răspuns:

Dai cu pumnu in birou si gata mana e la loc.

| Cuibus_Codrut_1990 explică:

Adica ce se intampla daca ma duc prea tarziu?

| Popescu1Andrei2 a răspuns:

Sa te duci la medic!

| Matei-Andrei_Ionescu_2001 a răspuns:

E posibil sa o ai luxata