| Ema8 a întrebat:

Voi ati avut vreodata depresii din cauza stresului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Madayna a răspuns:

Poate ca in perioadele de stres am avut doar ca nu am realizat si nu mi-am zis "sunt in depresie" dar oricine in perioade mai grele au mici depresii.

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Stresul declanșează depresia, atacul de panică, etc!
Pa, pa.

| SimonaCristina a răspuns:

Depresiile sunt inerente in perioade de stres, vorbeste cu un prieten sau cu un psiholog, daca simti ca situatia scapa de sub control.