| Maream a întrebat:

Vreau sa am ceva mai bun! Vreau sa am respiratia tot timpul proaspata si frumos mirositoare ce pot face in legatura cu asta? Un tratament orice happy!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BiuL a răspuns:

E simplu. Trebuie sa te speli pe dinti de 2-3 ori pe zi, sa periezi si limba si obrajii interiori. Odata pe zi sa folosesti ata dentara. Sa consulti medicul stomatolog odata la 6 luni pentru ca problemele de genul cariilor pot provoca respiratie urat mirositoare. Sa evita mancarurile care miros urat de exemplu usturoiul, dar si tigarile si alcoolul si sa mesteci guma dupa masa. Cam atat happy
ah, exista si sprayuri pentru impospatat respiratie in magazine gen carefour, care sunt micute si le poti purta mereu la tine

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mesteca zilnic Orbit.

| GabiiHaș a răspuns:

Invata sa te speli pe dinti.

| Elliana534 a răspuns:

Tratament nu prea exista. In primul rand sa ai guma la tine de care preferi sau bomboanehappy sa bagi cate una cand ai un gust in gura ciudat. Un tratament ar fi ai grija ce sa mananci ca sunt unele care put dupa ce mananci. Sper ca te-am ajutat

| Andr3 a răspuns:

1.Periutza de dinti
2.pasta de dinti mentolata
3. te speli bine pe dinti dimineata, seara si la pranz daca ai cum
3.ia un tic-tac sau orice bomboana mentoalata
4. winterfresh extrem menta

| E8841942 a răspuns:

1. Spală bine dinţii
2. Nu mânca tot ce pică în mâină
3. Du-te la un doctor dentis.

Succes!