| Dianaaaaa82 a întrebat:

Buna TPU. Vreau să împărtășesc cu voi problema mea în speranța că poate este cineva care a avut aceleași simptome ca și mine. Din data de 25 martie am inceput să am dureri de gat și de spate cu febră 38, după vreo câteva zile a trecut febră și a început să mă doară un genunchi, pe măsură ce zilele tot treceau am inceput să am și simptome de răceală, gen nas înfundat, secreții nazale, amigdalele s-au umflat, tuse. Am mers la urgente și mi s-au prescris niste antibiotic pe 7 zile. După antibiotic mi-a trecut durerea de gat și începusem să mă recuperez. Din păcate doar 3 săptămâni a durat fericirea, de ieri iar m-a luat durerea de gat, de genunchi și am înțepături in tot corpul, de data asta fara febra. De la ce ar putea fi? Menționez că am mai avut infecții streptococcice, dar niciodată nu au evoluat atât de lent, de obicei simptomele apăreau toate odată și cu febră mare. Am și ganglionii inflamați la gat de vreo luna de zile, sunt foarte speriata, mă gândesc numai la ce i mai rău...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| march a răspuns:

Posibil HIV?

| dullcat a răspuns:

Buna.Mergi din nou la medic pentru a primi un sfat avizat, plus alt tratament.

| Freya1 a răspuns:

Dacă ți-e ți se repeta simptomele astea, ar trebui sa mergi la medicul de familie ce sa îți dea sa faci niște analize.
Poti sa ai o viroza mai urata sau chiar o problema mai ampla.Nu sta asa ca nu e ok.Insista la doctori pentru mai multe investigatii.

| Mitzupitzu a răspuns:

Poate fi un covid.

| Solann a răspuns:

Mergi la medicul de familie. La urgente ti-a dat tratamentul de urgenta. Cu siguranta ti-a spus sa mergi la medicul de familie dar ai ignorat cand ai vazut ca iti trece.