| MrFunky2 a întrebat:

vreau sa slabesc. Am în jur de 70kg. Îmi puteți recomanda exercițiile care trebuie efectuate și alimentația? Vreau să fie eficient. Ps Am 13 ani

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Mayhem666 a răspuns:

Hey, poti sa faci ceva exercitii de genul : https://www.youtube.com/watch?v=sSkJZNY1D3Q
Aleminatie : fructe, legume, leguminoase, cereale si in general mancare vegetariana, poti de asemenea sa consumi si carne, oua si lactate o data sau de doua ori pe saptamana, incearca sa scoti prajelile si fast food-ul din alimentatie, ca nu sunt sanatoase. Fa-ti un program de alimentatie si respecta-l incearca sa ai cele 3 mese pe zi, si sa nu mananci dupa ora 18. Bea multa apa, dar nu in exces. Fa plimbari cu bicicleta, cat inca mai e frumos afara. Daca nu vrei sa mananci de 3 ori pe zi, poti sa mananci de 2 ori. Poti sa faci si alte exercitii de slabire, gasesti o gramada de videoclipuri de genul pe Youtube. Sper ca te-am ajutat. Bafta!

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Alergi zilnic 5 km.
Dimineata bei un litru de apa, DUPA care poti manca. Seara nu mananci nici odata dupa ora 18.