| ILoveMyBed a întrebat:

vreau sa stiu daca sunt anemica, deci totul a inceput cand m-am operat de apendicita si a trebuit sa mananc 2 luni iaurt supa si paine prajita, dupa ce m-i s-a terminat timpul am continuat dieta pentru ca slabisem mult( 10 kg < eu fiind grasa), iar de doua luni mananc dimineata la pranz si seara mananc doar iaurturi, iar cand am scoala mananc un senvis ( deci doar atat consistent pe o zi ) insa azi nu stiu ce s-a intamplat de imi tremura picioarele si mainile, abia am putut sa cobor niste scari si nici nu prea ma tineam pe picioare, am incercat in seara sa mananc 4 bucatele mici de pizza si un mar, dar tot la fel ma simt, am nevoie de ajutor, multumesc anticipat. P.S: am 14 ani)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Da, se poate sa fii anemica si pe langa asta( Fierul scazut), sa ai Calciul si Magneziul scazute, tocmai din cauza dietei restrictive. Unde sunt legumele, fructele, carnea, branzeturile din alimentatia ta? Du-te la medicul de familie sa-ti indice niste analize.

| Dogyyy a răspuns:

Ai tinut cura maicamii numai ca ai mancat doar un singur aliment o perioada lunga de timp.Ai putea sa fi.Ai lipsa de calciu.De ce nu ai mancat legume si fructe sau carne? Ar trebui sa te duci la medic. Funda?

| ralu2 a răspuns:

Aici nu te putem ajuta noi prea mult ar fi mai bine sa consulti un medic. Ceea ce iti pot spune e ca si alimentati conteaza foarte mult.