| Diana_Maria_Coman_1994 a întrebat:

Vreau sa va zic ca de câteva luni ma doare foarte tare mâna(de la umăr până cam pe la cot). Am luat medicamente pentru calciu, am luat de toate dar tot nu-mi trece... Și de fiecare dată când ridic mâna sau o mișc imi pocnește foarte tare și este super dureros! Ma doare și când apas pe lângă umăr, dar și când stau pe ea când dorm..Imi puteți da vreun sfat? DAU COROANĂ

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| TamplaruAnisoara a răspuns:

Si eu am fost in aceasta situație.Am mers la medic si a constatat ca am periartrita si mi-a făcut infiltrații in umar. Consulta si tu un medic. Poate e vorba de același diagnostic.

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Pocnește o încheietură a mâinii, că altceva nu are cum să pocnească. Calciul luat ca supliment fără discernământ mai mult strică. La medic.

| NGheorghe a răspuns:

Până să te apuci de medicamente, de tratamente sau operații, fă cumva și treci pe la un chiropractor. Ceva de genul ăsta:
https://youtu.be/Q7Bjj28F3DE

| Lorennn a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa te duci la medic. Ai incercat sa-ti aplici un gel pentru reumatism? Insa astfel de situatii daca vezi ca te doare...raspunsul nu ai sa-l gasesti aici si nici mana ta nu se va vindeca daca stai si astepti o minune de pe TPU.

| 012345678910bbb a răspuns:

S-ar putea sa ai bursita, dacă problema este deja de câteva luni și nu trece deloc, trebuie sa te duci la medic. Îți face o radiografie și vede imediat ce ai.

| Donluc a răspuns:

Ar trebui sa te duci la medic, pare o chestiune serioasa!