| Anon0907 a întrebat:

vreau sa va zic ca mama mea e mica de inaltime...totusi are 1.66 si tata 1.75...fratele meu e cel mai inalt din familie.el are 1.80...si sora mea are 1.68...eu am 13 ani si deja am 1.71..credeti ca e posibil sa ma fi inaltat asa tare deoarece ma trag din matusa mea sau seman ei? Si ea e inalta..si are doi fiim.verii mei... unul de 1.95 si unul de 1.90.
Sau ca am jucat toata vara baschet? Peste vara m-am inaltat mai mult.
Si credeti ca la 1.71 si 51 kg pot sa ajung model? Ok probabil trebuie sa ma mai inalt laughing)
Credeti ca o sa ma mai inalt? Sau deja ma opresc din crescut?
Fundă ♡

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| nechiforboss a răspuns:

Fetele pot creste in inaltime pana la 16 ani deci tu daca ai 13 ani te mai poti inalta inca 10-20 cm de la 1, 71 cat ai acum(mai ales daca joci si baschet).Si, da poti ajunge model mai ales ca vei creste in inaltime si daca iti formezi si un corp bine sculptat ai toate sansele daca asta iti doresti.Deci da, inca mai poti creste!

| Ungureanu_Magdalena_1997 a răspuns:

Pai noi fetele ne maturizam pana la 17, deci mai ai timp sa crestiwinking