| Adeeeeeeee a întrebat:

trebuie sa aflu urgent de ce se umfla tampla, curge sange pe nas si durere de cap continua. funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poate fi un puseu de hipertensiune arteriala. Cheama imediat ambulanta, persoana respectiva poate face un accident vascular

| alessia5158 a răspuns:

Cel mai probabil, tensiunea--- a crescut peste valoarile tensionale cu care organismul este obisnuit.Nu-i de joaca, trebuie sa mergi la un cardiolog!

| anonimg a răspuns (pentru alessia5158):

Aceeasi părere am si eu -din cauza hipertensiunii arteriale, care creste din cauza stresului, a enervării si a altor factori. Noi trebuie sa renunțăm sa ne lăsăm condusi de acesti factori. Este un lucru bun ca sângele curge pe nas; caci daca nu ar fi fost asa, s-ar fi spart un vas de sânge din creier care ar fi dus la atac vascular cerebral. Si acesta duce la paralizie sau semi paralizie.
Alunga stresul, supărarea si ingrijorarile si increde-te în Dumnezeu. Cunoasterea personala a lui Dumnezeu va aduce pace în suflet.

| Adeeeeeeee explică (pentru anonimg):

Multumesc mult

| anonimg a răspuns (pentru Adeeeeeeee):

Cu placere.
Trebuie sa mergi la medicul de familie sa iti prescrie niste medicamente. Si cauta sa manaci sanatos si sa te increzi in Dumnezeu care spune: "Adevarat, adevarat va spun ca cine crede in Mine are viata vesnica." (Ioan.6:47)
"Sa nu vi se tulbure inima. Aveti credinta in Dumnezeu si aveti credinta in Mine." (Ioan.14:1)
O carte care-ti va aduce pace si liniste in suflet: http://www.bibliotecapemobil.ro/......0White.pdf

| fluture156 a răspuns:

E posibil sa ai sinuzita. happy Mai bine mergi la un medic.

| Vela_Johnny_1990 a răspuns:

Dăăă nu știu exact dar ar putea fi sinuzită, daca e durerea la frunte, deasupra de nas