| NatashaaNat a întrebat:

Buna tuturor, acum cateva zile am gasit un site cu tratamente ( naturale ) pentru petele de pe fata, dar l-am pierdut :-(. Puteti sa imi ziceti voi modalitati cum sa scap de petele ramase de la cosuri? Preferi modalitati naturiste, nu as da 2 milioane pe o crema si apoi sa nu ajute la nimic.
Multumesc, DAU FUNDA

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| ÎngerCretin a răspuns:

Cremele foarte scumpe sunt bune, dar nu pentru toată lumea. Depinde şi de organism. Poţi încerca masca cu argilă, şi totuşi şi nişte creme. Skinoren. Eu folosesc această cremă şi se observă.

| cristimihailov a răspuns:

Eu am auzit ca peeling chimic.

| NotToday a răspuns:

Petele respective o sa dispara cu timpul, dar ai putea incerca o masca cu argila si iaurt, sau un albus de ou macar o data pe saptamana. Alimentatia e foarte importanta. Consuma cat mai multe fructe si legume, si o sa te ajute la regenerarea pielii si detoxifierea organismului.