| GEORGIANA3489 a întrebat:

Buna tuturor, am niste intepaturi pe langa o alunita, mai am momente si la altele dar asta mai des, e vreo ingrijorare sa fie rupta sau alte cauze?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Mergi la un medic specialist este cel mai indicat! nu te pacienta doar mergi la un medic pentru siguranta si linistea ta

| dullcat a răspuns:

Buna.Un semn mare de intrebare trebuie sa iti pui cand vezi ca alunita isi schimba forma(marginea/marginile), culoarea, textura, dimensiunea si atunci sa mergi la medic.De intepaturi nu stiu ce sa spun, din nou, mai safe e sa intrebi tot un medic.

https://drleventercentre.com/alunita-inflamata/