| xInsane a întrebat:

Am o mica problema.Azi dimineata m-am trezit cu o durere destul de profunda sub brat,am vrut sa vad daca am o bubita,dar simt doar o umflatura in interior si ma doare fara sa o ating destul de rau, si nu cred ca e din cauza ca am facut sport sau prea multa treaba ( am 14 ani, sunt fata) si nici nu cred ca e din cauza epilatului deoarece m-am epilat acum vreo 3-4 zile si presupun ca trebuia sa ma doara deja.Ce as putea sa fac? Sa mai astept cateva zile sa vad cum se manifesta?(ps.imi este destul de frica deoarece bunica mea s-a operat acum 2-3 ani de cancer la san).

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Ben00 a răspuns:

Gaca e o galma, se poate sa fie un ganglion inflamat ( de la vreo infectie). Cred ca trebuie sa vada un medic.

| CISCO a răspuns:

Da se intampla des sa ne trezim cu gatu stramb sau bratele amortite cu dureri mari dormim stramb sti si durerile sunt insuportabile probabil ca si ziua m-a tras curentu geamuri deschise usi, in ceafa explodeaza un junghiu totul de la somnul in pozitii ciudate cred ca visez ca ma lupt sau ma speri in somn, daca subrat te doare pe tine o fi dela crema ta depilatoare trebuie sa dai cu baneocin este un praf vindeca arsurile bubele si o pastila de ketonal pe zi si va trece si evita sa stai cu geamurile deschise, bine aerisesteti camera dar nu sta sa te imbolnavesti 1 ora gata aerisirea dada si sper sa te faci bine copilule papa

| xInsane explică:

Apropo. daca imi misca mana ma doare foarte tare.