| Dizilovarita a întrebat:

Bună tuturor. Am o problemă și sper că mă puteți ajuta cu un sfat. De când eram micuță făceam lângă gură și nas un fel de herpes(niște bubițe pline cu apă) făceam tot timpul înainte de paști, apoi de vreo 2-3 ani nu am mai făcut și acuma mi-a apărut dinou și nu știu ce să fac, mă ține câte o săptămână zi mi se mai face și semn după aceea și exact în același loc fac. Ce pot face, am încercat cu pastă de dinți ca să se usuce, apoi am folosit CRYSTACIDE mi se mai ameliora mâncărimea și dură mai puțin, dar deja nu-și mai face efectul nimica. sad Apropo înainte de a face herpesul acesta fac febră mare. P.S. Scuzați-ma dacă nu m-am exprimat prea bine.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Felys a răspuns:

Pentru herpes se foloseste Aciclovir, este eficient, reduce mult rana si nu o mai lasa sa se multiplice sau sa te manace