| alma a întrebat:

Buna tuturor, cum pot prepar grefuitul pentru a nu avea gustul asa amar?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| micurutza2005 a răspuns:

Pai e simplu eu nu pot sal mananc numai daca curat si coaja groasa si cea transparenta sa ramana numai miezul si pun putin zahar daca e din acela galben ca e mai acrisor daca e din acela roz il mananc fara adaos de zahar ca nu e asa acru dar trebuie sa cureti ambele coji daca vrei sa nu fie amar si e foarte bun in boli de ficat curata organismul de toxine si are vitamine luat pe stomacul gol dimineata e cel mai indicat numai ca trebuie sa ai rabdare sal cureti de cojitele alea

5 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Curata foarte bine cojita transparenta de pe fiecare felie in parte

| laura_2327 a răspuns:

Grefuitul, se poate indulci cu zahar. mierea nu se potriveste sa stii! cu zahar este cel mai bine...

asa zic eu.winking
:*

| beautykillls a răspuns:

Dai jos cojitele alea albe.toate. si mananci numai celulele alea laughing nu stiu cum se spune in romana. tongue ar trebui sa fie dulce in cazul astta. incearca si diferite culori de grapefruit-uri pentru ca de foarte multe ori au gust diferit. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Poți îndulci cu miere, dar te sfătuiesc să consumi ca atare pentru stimularea ficatului.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ii pui cateva picaturi de otet pe deasupra, serios.incearca si sa im spui ce parere ai!