| Andandut a întrebat:

Dupa cateva zile bune de stat numai in picioare, am observat ca mi s-au umflat foarte tare venele de la picioare, cele de la glezne in jos. Sunt foarte umflate si proeminente. Nu am mai patit niciodata asa. Chiar si acum, dupa ce m-am odihnit cateva zile si am incercat sa nu mai stau in picioare foarte mult, venele tot umflate au ramas. Nu se observa nici o schimbare.
Am stat cu picioarele in apa calda, am facut masaj, dar nimic...
O fi grav? A mai patit cineva asa? Ce este de facut? Credeam ca o sa-mi treaca, dar ma ingrijorez cand nu vad nici o ameliorare. Va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| pietrean a răspuns:

Atentie,ca poti avea probleme cu varicele, hemoroizii.Ai o circulatie periferica deficitara.Nu mai fa "tratamente dupa ureche". Statul in picioare sau statul prea mult pe scaun,pot agrava simptomele.
O vizita la medicul de familie, pentru niste analize si o trimitere la un medic specialist, ar fi cel mai bun lucru.
Nu amana! Nu ar fi grav, adica nu se moare din asta, dar urmarile pot fi neplacute.

1 răspuns:
| smil3y2002 a răspuns:

Ai probleme cu circulatia sangelui. Este inutil sa iti explic ce trebuie sa faci, cel mai in masura este doctorul.