| rusky123 a întrebat:

Bună tuturor! In fiecare an îmi apar pe ambele mâini niște bubițe mici și multe. Știe cineva de ce se întâmplă acest lucru? A mai avut cineva experiențe similare? Mulțumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Poate sa fie vorba de o alergie in cazul ta, acestea sunt si "sezoniere" de la polen, dar si de cate ori intri in contact cu alergenul pe care nu il cunosti...de exemplu daca esti alergic la eu stiu si dau un exemplu, la alune/nuci/arahide
recomand sa cumperi de la farmacie un medicament din clasa antihistaminicelor precum : aerius, claritine etc si sa iei 1 pe zi, nu pe o perioada foarte mare sa zicem 5-7 zile sau cat te sfatuieste farmacistul
daca este alergie...

| Violleta2022 a răspuns:

Este o ALERGIE pe care o ai, posibil de la o planta, la o substanta, la un material, sau la ceva ce mananci si nu realizezi ca esti alergic.

| Cipi1212 a răspuns:

Probabil ai alergie la ceva.