| dulcica_6275 a întrebat:

Buna tuturor vreau sa va intreb ceva. bineanteles daca stiti am si eu o problema am 24 de ani nu am copii si nici avorturi dar cand imi strang sanii imi curge ceva de culoara alba amestecat cu apa. de la ce poate fi. astept raspunsuri

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai o dereglare hormonala numita hipersecretie de prolactina. Practic hipofiza ta secreta un hormon care ar trebui sa apara numai in perioada de alaptare. Trebuie sa ajungi urgent (saptamana asta) la un endocrinolog. Va trebui sa faci investigatii ca sa vezi daca e o tumora in hipofiza sau doar o hipersecretie. Cu tratament, lucrurile vor reveni la normal. Daca nu faci tratament, situatia se va agrava si poti ajunge sa ai nevoie de tratament neurochirurgical.

| Tourniquet a răspuns:

Du-te si intreaba un medic ginecolog.

Nu stiu chestii din astea. dar...

Incearca sa nu mai apesi pe sani... si du-te la doctor repede. doamne fereste sa nu ai ceva... cancer la sani. doamne fereste!

Pup, sanatate!

| fly a răspuns:

Te sfatuiesc sa mg la doctor! Sunt prea serioase chestiile astea ca sa le lasi asa. Orice ar fi e absolut necesar sa auzi parerea medicului!

| teiuby0 a răspuns:

Poate ca eti insarcinat eu stiu ca din luna a 4 sau mai tarziu iti vine lapte in dan
mie miau curs sani p la 7 luni dar depinde