| Buburuzăăăă a întrebat:

Bună, vă rog frumos să mă ajutați. Am varicelă ( Vărsat de vânt ). Faza e că mi-am rupt aproape toate bubele deci nu mai suportam ce pot păți? regret mult ce-am făcut. de pe față nu am rupt. cand am rupt nu a curs nici un lichid s-a luat o pieliță mai groasă e posibil să nu imi rămâne urme adânci? ofer fundiță pentru un răspuns bun.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu le mai agresa, stai în banca ta.
Urmele rămân atunci când nu le lași în pace.
Aplică vitamina A, protejează pielea, fără baie generală până la vindecarea completă.
Pa, pa

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Din păcate, NU avem cum să te ajutăm : vei rămâne cu urme/semne vizibile pe viaţă ( în locul bubiţelor rupte ).

Toate cele bune.

| Lawliet14 a răspuns:

Cati ani ai? Depinde foarte mult si de corp, poate fi periculos.

| Gabriela_Cernega_1985 a răspuns:

Buna!
Toata lumea, a avut varicela e normal
Dar va trebuui sa incerci sa nu le mai iei coaja sau sa le zgandari pentru ca vei ramame cu semne. Incearca o crema de galbene care te va ajuta sa nu mai simti mancarimile!
Funda?