| Simina123456789 a întrebat:

Va rog mult sa nu radeti de mine, sad Am 12 ani si sunt cam grasuta, ideea e ca nu mananc multa mancare dar nu pot sa traiesc fara paine si ciocolata si am incercat sa mananc mai multe fructe dar nu ma tin de scopul asta. Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Syndre a răspuns:

Orice ai face n-ai cum să slăbești atâta timp cât "nu poți trăi fără pâine și ciocolată". Să zicem că pâinea ar fi okay într-o dietă, dar ciocolata chiar nu are ce căuta.
Îți trebuie ambiție. Trebuie să decizi ce îți dorești mai mult, să arăți bine și să fii sănătoasă sau o ciocolată? Dacă răspunsul e prima variantă, trebuie să-ți desprinzi niște principii alimentare sănătoase(pentru început scoate dulciurile din dietă, mânâncă ciocolată doar rar, de poftă).

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Mda, şi bănuiesc că vrei să slăbeşti?

NU ai precizat ce înălţime/greutate ai acum, pentru ca să vedem dacă este necesar să slăbeşti.

INDICĂ aceste detalii, apoi mai vedem...

Toate cele bune.

| Vadean_Ioana_1982 a răspuns:

In nici un caz sa nu te infometezi la varsta aceasta