| madalinaelenamadalina a întrebat:

va rog sa ma ajutati cu ceva. Sunt foarte speriata. Deci faceam baie si am observat ca sub labia mare mai in interior, cum sa va explic. Am o umflatura, care doare si e rosie zona aceea. Si labia dreapta s-a umflat fata de cealalta. Simt o durere nu foarte mare cand merg sau cand ma asez, dar e acolo. Si mintea mea fuge ca as avea nu stiu ce doamne fereste. Nu mi-am inceput viata sexuala, dar ce poate fi? M-am epilat recent poate o fii de la asta, dar nu stiu. Ajutati-ma va rog cu un sfat. Mi-e foarte frica de ginecolog, ce unguente sa dau, orice sfat e de mare ajutor.Va multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| geo90geo90 a răspuns:

Cred ca cel mai bine e sa te duci la ginecolog. Eu am fost la un ginecolog din Bucuresti, acum doi ani, si mi-era frica sa ma duc, dar a fost foarte ok. In plus, ai un singur corp in viata asta, si cred ca trebuie sa-l respecti. Si cu cat mai curand mergi, cu atat mai bine.