| crikett a întrebat:

Buna,
vin si eu cu o intrebare care probabil vi se va parea bizara, dar va rog sa ma credeti ca am trecut de la gradul de a rade la cel de ingrijorare, cand mi s-a confirmat banuiala.Sa va lamuresc:
am un nepotel de 3 anisori, care pana acum a urinat in scutece si de ceva vreme incercam sa-l invatam la olita. El mereu a avut un scaun moale, dar medici au spus ca este oarecum normal si ca pana la 3 ani ar trebui sa se rezolve aceasta problema. Ok, greul vine acum...
O data era la toaleta cu tatal lui, si acesta a spus ca baiatul nu a facut pipi pe unde trebuie, dar cu toti am zis ca nu a vazut el bine, dar intr-o seara facea baitza si a spus ca vrea sa faca pipi, si l-am lasat sa faca in cada si am vazut cum s-a chinuit sa faca pipi, si a iesit putin pe unde este normal sa iasa si restul pe fund.Va rog sa ma credeti ca nu sunt nebuna si cand mi-a spus mama lui ca asa ceva se intampla am ras si am zis ca este imposibil, dar acum ca am vazut eu cu proprii-mi ochii nu mai stiu ce sa cred... Un medic de aici din Lyon, a spus ca ar fi vreo posibila anomalie si ca trebuiesc facute investigatii.
Spuneti-mi va rog mult, daca ati mai auzit de vreun asemenea caz, si daca da, ce se poate face...
Sunt in continuare stupefiata de acest lucru si inca nu pot sa cred ce am vazut cu ochii mei.
Va multumesc pentru eventualele voastre raspunsuri!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ButBut a răspuns:

Neaparat du-te cu el la un medic specialist dintr-un spital specializat!
Fa asta cat inca ai timp! Nu se stie ce poate aparea dupa aceea.
Imi pare rau pentru puiul tausad
Iti doresc tot binele din lume.

7 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Trebuie vazut cat mai repede de un medic.

| apples a răspuns:

La medic cat mai repede, astepti sfaturi de aici de pe forumul oficial Justin Bieber?

| fresHZoNe a răspuns:

Nu am mai auzit. dar nu este imposibil. probabil exista o fisura intre canalele urinare si intestinul gros (sau ma rog. nu stiu exact cum sa ma exprim) si poate aparea aceasta problema. cred ca se rezolva cu operatie.

mergeti cu el la medic, nu mai stati cu mainile in san!

| Just4FunIE a răspuns:

Sinecer mie mi se face ceva aiurea...nu am mai auzit pana acum dar crede'ma ca daca stiam ceva iti spuneam... sper sa gasesti raspunsul la intrebarea tasad

| Just4FunIE a răspuns:

Sinecer mie mi se pare ceva aiurea...nu am mai auzit pana acum dar crede'ma ca daca stiam ceva iti spuneam... sper sa gasesti raspunsul la intrebarea tasad

| Laura1102 a răspuns:

Am mai auzit de chestia asta
este u baietel cu 2 sexe
din cate stiu eu chestia asta se trateaza printr-o operatie
trebuie sai inchida partile feminine si sa lase doar cele masculine
nu stiu cum sa explic dar am mai auzit de asa ceva

| crikett explică:

Pentru Laura,am si eu o adaugare...
nu se pune in discutie faptul ca ar fi cu doua sexe,caci este un copil cu organele genitale normale,ca oricare copil de varsta lui, adica nu se vede nici o chestie bizara! si mama lui a mers la medic cu el, la urolog cand se preocupa pentru scaunul lui moale si mereu i-au dat acelasi raspuns ca este ceva des intalnit la copii sub 3 ani.saptamana asta are intalnire la medicul specialist.eu doar vroiam sa mai aflu despre aceasta tema oarecum inedita