| ÁnΌMŀŠ a întrebat:

Voi ce tratamente folositi pentru par?happy(din farmacie)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Cleona a răspuns:

Salut!

N-ai mentionat si pentru ce.
Eu ca sampon folosesc Head&Shoulders, mi se pare destul de bun pentru ca nu fac matreata si folosesc mai des marca cu lamaie pentru parul gras.
Balsam folosesc mai rar, uneori spray, insa de la marci precum Oriflame sau Avon.
Si eu folosesc ulei de ricin de curand pentru ca am auzit multe persoane ca e bun pentru cresterea rapida a parului. Uneori imi fac masca de par din ulei de ricin si ulei de masline in cantitati egale si o las sa actioneze in jur de 30 de minute.
Mai sunt si produsele(ce se gansesc cred ca in orice farmacie) de par de la Gerovital Plant.
Acestea sunt bune pentru par pentru ca sunt naturale,sau partial naturale.
Sunt de mai multe tipuri: pentru caderea parului,pentru parul gras...
Acestea sunt sampoane, dar sunt si seruri pentru par.
Eu am folosit samponul de la Gerovital Plant pentru parul gras, insa am renuntat la el deoarece nu mi se parea a da vreun rezultat in plus fata de principalul meu sampon. (head&shoulders)
Tot pentru par e foarte bun serul pentru varfete, dar nu stiu sa-ti recomand nicio marca de la farmacie, eu folosesc de la Avon si mie mi se pare bun. :/

Sper ca totusi te-am ajutat. O zi buna! happy

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Folosesc ulei de argan.
Pa, pa.

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

În afară de şampon şi balsam, eu folosesc ulei de ricin înainte să-l spăl. Îl aplic şi îl las minim o oră. Iar după ce mă spăl şi se usucă, aplic ulei de argan.

Sărbători Fericite!

| ÁnΌMŀŠ explică (pentru Hydrangeaceae):

Ulei de Argan folosesc si eu.Sarbatori fericite!

| fuzzer a răspuns:

Uleiul de ricin este bun pentru stimularea cresterii a firului de par.

| sebastian0909 a răspuns:

Pai depinde pentru ce vrei:pentru caderea parului, pentru matreata etc. eu folosesc head shoulders si nu fac nici matreata nimic si poti intreba si la farmacie