| Ratuuiii a întrebat:

Voiam sa va intreb... nu sunt fumatoare, fumez doar cand are cineva si imi da si mie. si daca fumez cateva fumuri amețesc. Care e cauza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu esti obisnuita cu tutunul si corpul tau reactioneaza negativ.

| Eastwood a răspuns:

Ori nu ai mancat nimic, ori ti se face rau de la ele!winking

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Corpul tau respinge nicotina.Eu zic sa nu mai tragi, nu are rost!

| Peridava a răspuns:

@BogdanLuca a dat cel mai bun si complex raspuns. Asta e adevarul.

| kiri11 a răspuns:

Daca nu esti fumatoare, ameteala este o senzatie normala. Pentru ca in momentul in care inspir fumul de tigara oxigenul care trebuie transportat catre creierul si organele tale este eliminat de fumul de tigara din plamanii tai. happy

| BogdanLuca a răspuns:

Cand fumezi, saturatia de oxigen scade, astfel incat hemoglobina, cea responsabila pentru tranportul oxigenului spre viscerele organismului nostru, isi pierde raportul de elemente corect, anume, oxihemoglobina scade in favoarea carbohemoglobinei!
Pe scurt, ajunge la creier mai putin oxigen!