| AndreeaDea123458 a întrebat:

Vreau niste cure de slabire pt. 12 ani nu sunt nici prea grasa dar nici numai bine ...Ca la toamna sa fiu un pic mai slabuta ca iarna ma voi ingrasa si va fi greu sa slabesc din nou...Cea mai buna cura primeste funda!♥

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Alexandraaa97 a răspuns:

Esti cam micuta sa poti tine cure, eu spre exemplu am 18 ani, am fost mereu complexata de cum arat, chiar daca de fapt aratam ok, a fost un fix al meu si totodata o greseala. Trebuie in primul rand sa te simti bine cu tine, nu apleca urechea la nimeni. Curele sunt bazate pe regimuri stricte si la varsta ta nu sunt tocmai recomandate. In primul rand, exista posibilitatea ca organismul sa nu faca fata dintr-o data la o alimentatie brusca, in al doilea, nu sunt de acord cu ele. Tot ce poti face e sa reduci din dulciuri, din grasimi. Consuma multe fructe, nu astepta niciodata sa simti ca ti se face foame, mananca des si putin. Carne daca consumi, peste sau pui. Sunt slabe in grasimi iar pestele este bogat in omega 3. Nu strica sa alergi dimineata prin parc sau daca nu, orice tip de efort fizic, fie ca te plimbi, fie ca dansezi este binevenit. Sper ca ti-am fost de folos. happy

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat ce înălţime/greutate ai acum, pentru ca să vedem dacă/cât este necesar să slăbeşti.

INDICĂ aceste detalii, apoi mai vedem...

Toate cele bune!

| AndreeaDea123458 explică:

Am 1,62 m inaltime si 55 kg

| AndreeaDea123458 explică:

Cam la cate ore sa mananc?