| anasweety a întrebat:

vreau sa imi fac o radiografie de rutina, sa vad daca totul e in regula. Pentru asta trebuie sa ma programez si la un pneumolog sau e de ajuns sa merg la medicul de familie cu rezultatul? Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Adreseaza-te medicului de familie si explica-i situatia.
Xu bilet de trimitere catre pneumolog, vei face un c ontrol amanuntit si o raza pulmonara, apoi medicul pneumolog iti va citi rezultatele si in functie de rezultate vei primi ori ba tratament.
Sarbatori fericitehappy

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi la medicul de familie, iti da trimitere. Mergi, apoi, la pneumolog care te va trimite la radiografie si cu rezultatul te duci la pneumolog. Dupa ce iti va da o scrisoare medicala mergi cu ea la copiator, faci copie dup ce acte ti-a dat pneumologul si copiile le duci la medicul de familie. Originalele le pastrezi.