| D1995 a întrebat:

Vreau sa ma ajutați si pe mine. M-am îngrășat umpic..am pus burtica. Cum pot sa scap de ea cam intr-o luna? Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| nrc1122 a răspuns:

In primul rand, nu o lua ca un complex!
In al doilea rand, nu te increde in persoane ci doar in medici!
Si nu in ultimul rand, sa nu te infometezi ca mai mult te imbolnavesti in loc sa dai burta jos!

Acum: alearga, fa abdomene, genuflexiuni, daca poti flotari si-ai sa vezi ca nu doar ca o sa dai burta jos dar o sa te simti si mai bine fizic si o sa te si tonifici.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu mai manca ce ai mancat pana acum.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat ce vârstă/înălţime/greutate ai acum, pentru ca să vedem dacă/cât este necesar să slăbeşti.

INDICĂ aceste detalii, apoi mai vedem...

Toate cele bune!

| Karen1 a răspuns:

Îți zic din propria experiență:
1)Stai la dietă.
2)Exerciții:flotări,poziția scîndură, abdomene, alergat, sărituri cu coarda.
Și eu adăugasem puțin la burtă, acum abdomenul e aproape plat, dar vreau pătrățele.

| Gixlory a răspuns:

Apa cu lămâie de la frigider in fiecare dimineață pe stomacul gol la mine a mers