| alexikk a întrebat:

Vreau sa ma ajutati va rog frumos cu ceva. Mi s-a umflat degetul de la mana pe langa unghie si ma doare foarte foarte tare. mi-a amortit de la durere si e rosu si nu pot sa fac nimic cu mana pentru ca daca imi ating degetul ma doare vreau sa imi spune-ti daca a mai avut cineva asa ceva si ce ati luat ca sa va treaca.si,si cei care nu au avut da au ceva habar de problema mea sa imi zica.Va rog! Funda+vot

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Ondine a răspuns:

Se poate sa fi facut un panalitiu- asta inseamna ca ai un colt la o unghie, care ti-a intrat in carne si au intrat microbi, deci ai facut o infectie. E bine sa te duci la un doctor, pentru ca alfel nu se poate rezolva. Va trebui sa-ti scoata coltul si puroiul, in caz ca ai facut asa ceva. Stiu ca e scarbos si pare dureroasa solutia, dar altceva nu prea ai ce face, daca asta e problema ta. Mult curaj!