| punkylari a întrebat:

vreau sa-mi pun lentile de contact,pentru miopie, insa am cateva nelamuriri: 1.de exemplu daca in casa port ochelarii,iar cand ies imi pun lentilele, este vreo problema? si 2. daca sunt dioptriile putin mai mari exista un disconfort mai mare decat la dioptriile mai mici?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DENI1392000 a răspuns:

1. Depinde de lentilele pe care le ai daca pot fi scoase si puse atunci cand vrei.
2. Nu conteaza daca ai diopriile mai mari nu o sa simti nici un disconfort odata ce te obisnuiesti cu lentilele

1 răspuns:
| Lisa01 a răspuns:

Nu este nici o problema insa nu inteleg de ce ai vrea sa le scoti in casa.Nu te incomodeaza cu nimic iar daca le pui dimineata poti sa ramai cu ele toata ziua. Nu exista nici un discomfort fizic ci poate vizual putin.Bafta