| GiuliaTamas a întrebat:

Buna vreau sa va intreb ceva eu cu fina mea suntem prietene dar ea este obsedata de fenomene stranii fantome diavol iad si prosti din astea si totusi le sperie cum sa ii zic sa inceteze cu prostiile astea as vrea sa ii spun in fata dar dupa aceea o sa ma simt prost ca ea este genul ala de fata care se supara foarteeee repede ce sa ii spun?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| blondutzata a răspuns:

Uite poti sai spui uite nu te supara dar nu prea imi place lucrurile de genu fenomene sinistre nu este bine ca inca suntem pretene cu tot ca avem gusturi diferite sau sai spui uite acum nu mai pot destul uite tie iti plac diferite lucruri iar mie alte lucruri si nu vreau sa ma cert cu tine de accea nu pot eu nu suport lucruri diavole

6 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Pai stiu si eu cauta carti sau articole care combat toate aceste viziuni ale ei si da-i-le sa le citeasca apoi comentati, incercand usor usor sa-i insufli adevarul

| zorialbi a răspuns:

Da-i sa citeasca aici: http://sfaturiortdoxe.ro/_d.htm, chiar daca se supara, pentru ca o sa-i treaca, important este sa scape de preocuparile astea. E bine sa mergi cu ea sa se spovedeasca, tot vine Pastele in curand, asa o sa scape de gandurile astea. Numai bine!

| ȘtefanLamas a răspuns:

Este doar teribilismul varstei. Se va satura de astea foarte repede, avand in vedere ca pe net gasesti numai prostii, multe poze si filme modificate pe pc, daca nu chiar facute pe pc.
E normal sa o sperie, doar este nascuta si crescuta intr-o familie crestina in care de mic copil iti sunt inradacinate idei si concepte pe care nu le intelegi, dar de care inveti sa te temi.
De ce? Pentru ca e rau!
Dar de ce e rau? Pentru ca e rau si atat!

Numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spunetii ca chiar exista fantome asta o poate linisti si sasi urmeze visu:l

| Armyde a răspuns:

Buna! cati ani are? daca nu te superi... poate ar trebui sa vb cu ea despre aceste,, chestii", sa o intrebi dc ii plac sau ce vede asa de interesant. iar apoi sai spui parerea ta si sai explici ca nu-i bine adica ar putea sai influenteze viata reala. Cel putin am mai vazut cazuri in care persoanele respective au inceput tot felul de lucruri ciudate care laeu afectat viata! parerea mea e ca ar trebui sai vorbesti si sai explici.sau poate o sasi deie seama ca nu exista fantome si o sa o lase balta cu acesta idee! si nu cred ca se va supara daca o sa vb cu ea si o sai axplici calm. sper ca ti-am fost de ajutor^__^!

| Armyde a răspuns:

Hi! vb cu ea calm si explica-i!