| Criss_1252 a întrebat:

Buna ziua!
Acum ceva timp am avut un accident la mana, mi-am prins degetele intr-un scripete si mi-a rupt degetul mic (osul) mi-a taiat buricul degetului si mi-a smuls unghia, cel inelar mi-a despicat putin carnea iar celelalte sunt mai "ok".
In fine. Marti 7 iulie se fac 21 de zile de la accident (perioada minima in care se reface osul, din cate stiu eu) Doctorita mi-a spus sa mai tin atela pana pe 10 iulie apoi sa o scot singur si sa incep sa misc usor degetul.
Intrebarea mea este in cat timp ma pot reapuca de antrenamente? (Kickboxing + sala)
Am nevoie de niste sfaturi ceva, va rog frumos!
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| funnnyman32 a răspuns:

Buna! Niciodata sa nu te grabesti asta este un sfat. Mai bine sa te recuperezi complet decat sa te strofoci sa faci ceva la sala, ca oricum numai merge cu greutati sa faci datorita durerilor, nu trece asa usor du-te la medic si iti va spune cu siguranta cat trebuie sa stai. Stiu ca ambitia e mare dar ce sa faci asta este. mult succes si sa-ti revii ciau!