| andreeagnand a întrebat:

Am 17 ani si mi se intampla ceva destul de ciudat. Ciclul meu menstrual este neregulat si de obicei vine cand vrea. Uneori vine la inceputul lunii sau la mijloc. Dar de o saptamana am niste secretii maronii de o cantitate foarte mica. La inceput simtisem durerea unui inceput de perioada apoi a venit aceasta secretie si nu mai am nici dureri nici nimic. Sunt virgina, deci nu sunt activa sexual deloc si nu am luat niciun fel de tratament. Ar putea fi de la stres sau vreo dereglare hormonala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| myhaelutzza a răspuns:

Secretiile maronii pot fi si de la o infectie urinara. In legatura cu menstruatia neregulata, inca esti adolescenta, se poate regla in cativa ani, sau niciodata, asta depinde de organism. Si stresul si o simpla raceala, pot fi factori care duc la dereglari ale menstruatiei.