| Mirelka a întrebat:

am 21 de ani si am o problema.De fiecare data cand ma pun la somn ma legan ca sa pot adormii.Deci nu pot adormi daca nu ma legan...si cand port o conversatie cu cineva in timp ce stau in picioare incep sa ma legan iar, am fost oprita deseori din leganat in timp ce vorbesc dar dupa scurt timp incep iar.Nu stiu ce sa fac.Va rog dati-mi un sfat.Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| valoaresitalent a răspuns:

Ăă... nu stiu ce sa zic adultii care in trecut au fost la camin sau nu au fost cu parintii cand erau mici au obiceiul de a se legana singuri din cauza lipsei de afectiune pe care trebuiau sa o primeasa de la parinti. Daca te-ai confruntat cu una di acestea in trecut este de inteles sa te legani dar daca ai avut o copilarie fericita si nu teganai caind erai mica nu prea se explica ca te legani acum. Încearca sa nu mai faci asta pentru ca este unul dintre cele mai enervante lucruri pe care le poate face cineva. Deci mult noroc!