| anonim1 a întrebat:

am 26 de ani si am o problema poate banala pentru altii dar pentru mine ii f grava.cand sunt in public,intre oameni,am asa o senzatie ca toata lumea rade de mine,ca toti se uita la mine,si ma schimb asa foarte repede la fata,parca imi vine sa plang,sunt din bihor,ce ar trebui sa fac,va rog frumos ajutati-ma ca in curand eu nu mai pot iesi din casa,vb cu o fata si acum ar fi timpul sa ne casatprim,dar eu stau si ma gandesc ca daca rade cineva de mine at in momentele alea,mi-e frica ca pierd tot, dati-mi un sfat, ce sa fac, va rog nu radeti de mine

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Swagers a răspuns:

Fa cunoștința cu cineva mai comunica mai ieși prin oraș cu prietenii schimbați lookul tine capul sus zâmbește si nu te uita ce cred alții despre tine

| Alexandraaa97 a răspuns:

Important e de ce consideri ca lumea ar rade de tine? Dupa mine, e ceva la tine ce nu-ti place, nu te simti bine cu propria persoana ori esti genul de persoana mai timida. Cauta bine in tine si vezi motivul exact pentru care ti-e teama de reactiile oamenilor. Fi bazat pe ce e important pentru tine, cum e casatoria, gandeste-te la ce vei face pe viitor. Imi dau seama ca iti doresti intemeierea unei familiii, deci lasa deoparte astfel de griji iar daca e ceva ce te complexeaza, fa astfel incat sa te simti bine cu tine insuti. Mult succes!