| Jigokunokishi a întrebat:

Am facut niste genoflexiuni si fandari intr-o zi, iar ziua urmatoare la ora de sport dupa un sprint am simtit ca ma doare muschiul (cvardiceps,cred ca din, cate am vazut la constuctia mushciului, e iliopsoas sau spartorius - in zona superioara). De o saptamana simt durere in acea zona si nu prea pot sa alerg sau sa fac fandari... O fi doar o intindere ceva? La piciorul stang am avut ceva de genu` asta si dupa cateva luni daca imi intindeam piciorul putin mai tare ma durea in acea zona.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Coma21 a răspuns:

Febra musculara probabil, se prea poate si o intindere!