| Difference a întrebat:

Am nevoie de ceva pareri.
Prietena mea se plange ca ii vine sa urineze destul de des, lucru care m-a pus pe ganduri cum ca ar fi doamne fereste insarcinata. S.a plans deasemenea ca i s.au intarit sanii.
Mentionez ca mereu ne.am protejat si ei i.a venit ciclul la data normala a lunii, e posibil sa fie? Sau poate intarirea sanilor sa fie un simptom premenstrual?(nu ma pricep foarte bine la cum se manifesta corpul unei femei inainte de menstruatie).
Nu are posibilitatea in momentul de fata sa faca un test de sarcina...si de aceea intreb si aici...sunt putin speriat sincer.
V-as ruga sa posteze doar femeile / oamenii care imi pot oferi cateva informatii uile. Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Sa faca un test de sarcina.Cum anume v-ati protejat?

| doctoressa a răspuns:

Intr-adevar, sanii intariti pot fi si un semn premenstrual, iar urinarile frecvente pot fi un semn de infectie urinara.

| KMaddieK a răspuns:

Si eu am patit la fel luna asta, desi ne-am protejat a existat un moment in care am pus de getul pe sperma si toata luna am asteptat sa-mi vina menstra, ba mai mult aveam greturi, mi s-au intarit sanii si ma dureau spre axile, ma durea burta si m-am speriat rau, adica fix cu 2 saptamani dupa contact trebuia sa-mi vina, deci exact cand apar semnele de sarcina, m-am sperita rau, dar pana la urma mi-a venit, daca ati facut protejat nu e nicio preoblema, stati linistiti

| Okkultist a răspuns:

Doctorul de familie.

| marin81 a răspuns:

Sanii in ce perioada s-au intarit(adica in apropierea menstruatiei) Daca-i vine ciclu regulat nu ar trebuiii sa fie probleme/ Faptul ca urineaza des nu e neaparat de la vreo sarcina/ Lucreaza rinichii mai mult happy/ Pentru libistea ta, du-te la farmaci si cumpara un test, ( e undeva la 10 roni)

| ghostlabbrador77 a răspuns:

Daca mereu v-ati protejat nu ai de ce sa-ti faci griji iar daca i-a venit menstruatia sigur nu e insarcinata, intarirea sanilor nu este un semn al sarcinii, ci cresterea brusca a saniilor poate fii un semn al sarcinii.Iar despre urinarea mai deasa, nu este neaparat un semn al unei sarcini ci mai degraba a unei afectiu la rinichi.
Sper ca te-am linistit.

| Difference explică:

Cu o zi sau doua inainte se menstruatoe s.au intarit sanii