| Rares12739 a întrebat:

Buna ziua,am nevoie de un răspuns urgent!
Ieri am luat o lovitura in partea stanga mai sus de penis,o lovitura cu pumnul de intensitate medie,pot sa merg fara sa ma doara,pot sa ma întind,sa fac podul de sus fara sa simt durere,dar a coborat ceva în testicule mic dar daca ating ma doare,pot sa alerg dar cu o mica durere. Am vorbit cu cineva care a patit tot la fel,a intrat cineva cu genunchiul in el si tot la fel a coborat ceva in testicule si il durea,a pus gheata si intr-o sapt a spus ca a trecut totul si durerea si acel mic nodulet dureros. Daca stau in pat nu ma doare, sa fie ceva grav? Sa fie cancer la tisticule Doamne Fereste, astept raspuns cat de repede? Ce sa fie? Ce sa fac? Țin sa mentionez ca nu pare sa fie umflate, doar acolo in zona loviturii putin umflat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ce fată puternică!winking

Ce i-ai făcut, incât ti-a aplicat o "lovitură de stânga"?
In mod sigur, ai provocat tu pe cineva, altfel nu s-ar fi ajuns aici...

Pune compresă cu apă rece.
Daca te doare, te duci la medicul de familie, la urolog, ori la UPU, daca vrei sa afli un diagnostic.
Oricum, e exagerat să te gândesti la... cancer!

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cancerul nu se face de la o lovitura si in nici un caz nu apare din senin peste noapte, necesitand ani ca sa se formeze.
Lovitura nici nu a fost macar in testicule... odata ce spui ac ai fost lovit mai sus de penis, deci pe osul pubian sau in burta.
Este normal sa te doara fiindca te-ai lovit acolo, dar stai cuminte si nu mai fa podul ca nu trebuie sa fortezi nota.
daca iti dai cu ciocanul peste deget, te doare? Bineinteles ca doare cateva zile, dar nu te pune nimenis a tragi de deget ca sa iti provoci durere non stiop...cam asa si cu durerea din burta, nu te mai intinde si nu ami fa podul, ca sa treaca durerea aia.

| 1234568807 a răspuns:

Ala care te-a lovit probabil nu era prea sanatos la cap, sau era un retardat care ii se paruse amuzant sa faca o astfel de gluma de ****, asa e din pacate cand stai cu retardati in jurul tau, trebuie sa ai grija cu ei, daca simti ca nu e ok, du-te la medic

| IAR a răspuns:

Dar si tu nu ai putut sa te aperi contra acelui retardat?

| DARLINGx a răspuns:

Mergi la un medic

| AlexIonescu39 a răspuns:

Mergi la o consultatie medicala, la un chirurg. Poate ca nu e nimic grav dar pentru asta sunt medicii...