| valentina2728 a întrebat:

Buna ziua, am o problema.
astazi am observat ca am pe limbă, de la baza limbii, chiar lângă omuleț, niste bubițe..sau mici umflaturi, nu stiu cum sa le numesc, nu mă dor, nu ma incomodează și sunt culoarea limbii…ce credeti ca pot fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| ioana748 a răspuns:

Buna,
Pana ajungi la medic, cumpara niste glicerina boraxată cu Nistatina si inainte de a aplica clateste gura cu apa cu bicarbonat.
Sanatate,

| Robert2526 a răspuns:

Este normal sa fie acolo, se numesc papile circumvalate. Nu le trata cu nimic ca le iriti laughing) fara glicerina boraxata

| Robertssdix a răspuns:

La dermato..prietena mea ii iese adesea cand mananca fasfood unele persoane sunt sensibile..sau te-ai fript.ori...